Odpady – rodzaje i odbiór

Cenniki podlegają głównie rozróżnieniu ze względu na to jakie śmieci dany mieszkaniec wyprodukuje.

Wśród nich oddzielnie są naliczane opłaty za wielkogabarytowe odpady czy zużyty sprzęt elektroniczny czy elektryczny. Mieszkańcy którzy zaczną segregować śmieci zapłacą mniej, gdyż dzięki temu większość z odpadów będzie mogła być ponownie przetworzona, co czasami uniemożliwia ich wspólne wyrzucanie.

Segregacja nie tylko ułatwia recykling, ale pozwala mieszkańcom zastanowić się nad samodzielnym ponownym użytkiem wyrzucanych śmieci. Świadomość ludzi w kwestii ochrony środowiska w tym segregacja śmieci ważna jest ze względów nie tylko dbałości o estetykę czystość ale przede wszystkim ze względów ochrony naszego zdrowia, naszego otoczenia i przyszłych pokoleń.

Nie każdy bowiem jeszcze zdaje się tym przejmować, wielokrotnie spotykamy się z bałaganem w parkach przyrody, ulicach. Niektórzy zapominają że jeden papier to już zanieczyszczanie środowiska. Przykry jest widok np. górskich szlaków zasypanych przez „turystów” stertami odpadów. Pamiętać zatem należy aby uczyć dzieci od małego, o dbaniu środowisko. Dobrze zorganizowany wywóz odpadów w miastach takich jak Wrocław nie wystarczy, ważne jest aby każdy gdziekolwiek się znajduje nie zapominał o istocie dbałości o nasze wspólne otoczenie.

EKO-LOGIS odbiera od Państwa odpady na zasadzie zamówień telefonicznych, specjalizujemy się w odpadach z budów, remontów oraz odpadach gabarytowych. Każde większe porządki piwnicy, czy strychu to także robota dla nas! Zapraszamy!