Wywóz gruzu we Wrocławiu

Planujesz remont mieszkania? Prowadzisz prace rozbiórkowe? Jeśli tak, to pewnie wiesz, że po działaniach budowlanych zostanie spora ilość gruzu. Nie wiesz, co z nim zrobić? Skontaktuj się z nami – wywóz gruzu w mieście Wrocław to nasza specjalność!

Wywożenie gruzu –  podstawowe informacje

Czym jest gruz? Gruzem budowlanym nazywamy pozostałości materiałów budowlanych, takie jak na przykład:

  • potłuczone kafle
  • cegły
  • pustaki
  • dachówki
  • pokruszony beton
  • klinkier (ceramiczne tworzywo, które otrzymuje się poprzez wypalanie gliny),
  • kruszone posadzki
  • odpady kamienia, posadzek kamiennych

Odpady budowlane podzielone są w zależności od źródła powstania na 20 różnych grup. Gruz w katalogu odpadów ma numer 17 (patrz: kody odpadów). Wywóz gruzu we Wrocławiu nie jest usługą regulowaną, w związku z tym każda osoba fizyczna lub przedsiębiorca samodzielnie może wybrać firmę, która zajmie się utylizacją jego gruzu. Firm we Wrocławiu jest bardzo wiele, jednak to właśnie my dzięki profesjonalnemu działaniu, atrakcyjnym cenom i ekspresowej obsłudze staliśmy się liderem wrocławskiego rynku w zakresie wywozu gruzu.

Wywóz gruzu we Wrocławiu – dlaczego warto zlecić to Eko-Logis?

Kontaktując się z nami masz pewność, że gruz, który od Ciebie odbierzemy, nie trafi do lasu! Nasze działania są jak najbardziej legalne, kładziemy bardzo duży nacisk na ekologię. Wskazuje to także nazwa naszej firmy. Jeśli odbieramy gruz od klienta, to naszym obowiązkiem jest wystawienie karty przekazania odpadu. Mimo że obowiązek ewidencjonowania wytworzonych odpadów spoczywa na jego wytwórcy, na przykład firmie budowlanej lub remontowej, to firma Eko-Logis każdorazowo przygotowuje kompletną dokumentację dotyczącą ewidencji odpadów za przedsiębiorców. Masz zatem pewność, że w razie niezapowiedzianej kontroli nic Ci nie grozi.

Odbiór gruzu i co dalej?

Gruz, który odbieramy od firmy lub klienta indywidualnego wykorzystywany jest głównie do rekultywacji nieczynnych wyrobisk (to znaczy przywracaniu wartości użytkowych zniszczonym terenom), podnoszenia lub niwelacji (wyrównywania) terenu. Część gruzu może także zostać przerobiona na drobniejsze kruszywo budowlane, a następnie wykorzystana przy budowie nowych dróg, mostów lub fundamentów. W trakcie transportu gruzu specjalnie dostosowanym do tego samochodem nie ma możliwości, aby cokolwiek spadło na drogę i zniszczyło ją – gruz zabezpieczamy bowiem specjalną siatką. Recykling gruzu jest doskonałym sposobem na otrzymanie wysokiej jakości materiału ekologicznego w dobrej cenie

Pojemniki na gruz – jakie posiadamy?

Gruz odbieramy od klientów w profesjonalnych i solidnych pojemnikach o pojemności od 3,5m3 do 7m3. Pierwszy rodzaj będzie niezastąpiony podczas niewielkich prac remontowych, takich jak: wyburzenie ścianki czy remont łazienki.

Większe kontenery na gruz sprawdzą się przy dużych budowach, w których ilość gruzu liczona jest w dziesiątkach metrów sześciennych. Należy jednak pamiętać o regularnej wymianie takiego pojemnika.

Ile kosztuje odbiór gruzu? 

Wbrew pozorom wywóz gruzu wcale nie jest taki drogi. Zadzwoń pod numer 514-006-006 i sprawdź ile kosztuje największy pojemnik na gruz, jaki można zamówić w naszej firmie (7m3). Jest on w stanie jednorazowo pomieścić praktycznie cały gruz, który zostaje w domu po większym remoncie. Jeśli wybierzesz naszą ofertę, to podstawienie i odbiór kontenera są wliczone w cenę. Dodatkowo czas dzierżawy wynosi do 7 dni. Pojemniki o mniejszej pojemności (5,5m3 oraz 3,5m3) są odpowiednio tańsze.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji, zadzwoń!! 514-006-006. Zlecenia przyjmujemy 24h/dobę! Zapraszamy!

wywóz gruzu wrocławwywóz gruzu we wrocławiu
 wywóz gruzu wrocławwywóz gruzu wrocław
Nowa warstwa…