Jeśli chcesz zamówić kontener na odpady budowlane lub inne, pamiętaj, że przywieziemy go samochodem ciężarowym. W przypadku kiedy zamawiasz kontener o pojemności 2.5m3, samochód który go dostarcza będzie zbliżony gabarytami do samochodu osobowego, tak więc na posesji masz możliwość wjazdu osobówką to z pewnością uda nam się podstawić kontener, z tą uwagą, że podczas podnoszenia lub opuszczania dźwigników musisz zapewnić min. 2.5m wolnej przestrzeni za samochodem.

Jeśli zamawiasz kontener większy niż 2.5m3 , przywieziemy do dużym samochodem ciężarowym, popularny “bramowiec”. Wymiary samochodu to mniej więcej 7-8 m x 2,5 m x 3,4 m, co zatem wjazd powinien mieć minimum 3m szerokości. Pamiętaj także, że samochód musi mieć odpowiednio dużo miejsca do manewrowania, a także, że po rozłożeniu dźwignika będą potrzebne dodatkowe 4m na postawienie lub odebranie kontenera. Jeśli masz wątpliwości czy na Twojej posesji mieści się nasz samochód, najlepiej się z nami skontaktuj. 

Podłoże 

Z punktu widzenia usługi odbioru odpadów, jedną z najważniejszych kwestii jest podłoże. Podłoże na którym zostanie ustawiony kontener musi być stabilne i mieć odpowiednią nośność, gdyż kontener z gruzem może ważyć nawet 10 ton. Pamiętaj także, że jeśli kładziesz kontener na np. kostce brukowej lub kaflach, najlepiej położyć na spód europalety lub deski, aby uniknąć ryzyka uszkodzenia nawierzchni.

Pamiętaj jednak, że nasze auta wraz z ładunkiem ważą do 18 ton. To znaczy, że w miejscu w którym samochód podnosi i opuszcza dźwigniki podłoże musi być wyjątkowo stabilne, z samochodu wysuwają się wtedy tzw. łapy, które stabilizują go podczas całej operacji, dla tych łap najlepszym podłożem jest beton, kostka lub asfalt.