Dlaczego nie można wyrzucać AGD do zwykłych śmietników?

Sprzęty AGD zawierają wiele substancji, które mogą być szkodliwe dla środowiska, takie jak freony, metale ciężkie czy różnego rodzaju chemikalia. Ich nieprawidłowa utylizacja przez wyrzucenie do zwykłego śmietnika może prowadzić do wycieku tych substancji do gleby i wód gruntowych, co zagraża ekosystemom oraz zdrowiu ludzi.

Gdzie zatem należy wyrzucić AGD?

Do właściwego pozbycia się starych sprzętów AGD służą specjalnie przystosowane do tego punkty:

  • Punkty zbiórki elektrośmieci(takie jak punkty PSZOK). Miasta i gminy często organizują punkty zbiórki elektrośmieci, gdzie można bezpłatnie oddać stary sprzęt AGD.
  • Sklepy z elektroniką i AGD. Niektóre większe sklepy oferują możliwość oddania starych urządzeń przy zakupie nowych. Jest to wygodna opcja, szczególnie przy większych urządzeniach jak lodówki czy pralki.
  • Firmy zajmujące się wywozem odpadów – jeśli masz więcej sprzętów AGD (takich jak pralka, lodówka, piekarnik), na przykład po remoncie, możesz zamówić kontener na odpady. To wygodne rozwiązanie, ponieważ nie musisz zawozić nigdzie ciężkich i trudnych w transporcie urządzeń. Kontener zostanie podstawiony na miejsce inwestycji i odebrany po zapełnieniu – prawidłową utylizacją zajmie się firma w Twoim imieniu.

Kontener na różne rodzaje odpadów zamówisz w EKO-LOGIS. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu.