Czym są kontenery na odpady?

 

Wyróżniamy podstawowe pojemności kontenerów na odpady:

3,5 m3 —— 5,5 m3 —— 7 m3 —- 36 m3

Inną popularną nazwą kontenerów na odpady jest „mulda” (kontenery typu mulda). Pojemniki tego typu cechują się:

  • zamkniętą z pięciu stron bryłą,
  • otwartą przestrzenią od góry,
  • wydłużoną konstrukcją,
  • bokami o kształcie trapezowym ułatwiającymi załadunek,
  • zaczepami na bokach służącymi do załadunku oraz rozładunku.


W przeciwieństwie do śmieciarki, kontener zabierany przez samochód nie jest opróżniany na miejscu, a zabierany do miejsca zsypu i wymieniany na nowy.

Pojemniki typu „mulda” (kontenery typu mulda) są powszechnie używane do przechowywania i składowania odpadów budowlanych i rozbiórkowych, a także innych rodzajów odpadów stałych. Nadają się także do przechowywania surowców wtórnych.

Kontener na odpady zwykle wykonany jest wysoko wytrzymałej stali o grubości 4-6 mm. Taki pojemnik waży od 300 do 700 kg (mały i średni kontener), a masa, jaką można w nim zmieścić (kontener 7 m3) wynosi nawet 8 ton.

Kontenery na odpady to najbardziej praktyczne i najtańsze rozwiązanie, jeśli w grę wchodzi utylizacja większej ilości odpadów stałych. 

kontenery na odpady EKO-LOGIS
Typowy kontener na odpady typu mulda (KP7).

ORIENTACYJNE WYMIARY KONTENERÓW NA ODPADY

POJEMNOŚĆ KONTENERA  DŁUGOŚĆ SZEROKOŚĆ   WYSOKOŚĆ 
3,5 m3 240-260 cm 160-170 cm 90-100 cm ZAMÓW
5,5 m3 280-300 cm 160 – 175 cm 120-130 cm ZAMÓW
7 m3 290-320 cm 170-190 cm 140-155 cm ZAMÓW

 

Pojemniki na odpady (kontenery na odpady)

Kontenery na odpady nie mają ujednoliconego wymiaru, tylko określone klasy pojemności. Każdy producent stosuje bowiem własne rozwiązania w tej kwestii. Generalnie szerokość kontenera nie powinna przekraczać 190 cm, a długość 330 cm. Dzięki temu pojemnik swobodnie zmieści się na samochodzie.

Kontenery na odpady występują w bardzo różnych wariantach. Część z nich ma większą kubaturę (kontenery na folię czy makulaturę), część jest niska i płaska (kontenery na ciężkie odpady, takie jak gruz czy gruby złom).

eko logis kontenery na odpady
Boczny profil kontenera typu mulda (typu KP7).

Dlaczego kontenery na odpady warto zamawiać u nas?

 

1 Posiadamy  niezbędne zezwolenia; utylizujemy śmieci zgodnie z aktualnymi przepisami; wystawiamy kartę przekazania odpadu. Wywóz odpadów realizujemy profesjonalnie – śmieci trafiają na specjalne składowiska.
2 Działamy terminowo, przy czym kontener podstawiamy przeważnie w tym samym dniu, w którym został zamówiony. Biurokrację staramy się ograniczać do minimum, stąd do realizacji zlecenia podstawienia kontenera wystarczy nam samo zlecenie telefoniczne.
 3 Zawsze będziemy gwarantować bardzo konkurencyjne ceny, jedne z najniższych na rynku. 
 4 Proponujemy elastyczne formy płatności: najchętniej rozliczamy się gotówką, ale możesz zapłacić dopiero, jak kontener będzie pełny i gotowy do odbioru. Możemy także wysłać Ci fakturę na maila; Ty opłacisz ją on-line, a my zabierzemy kontener. Przy stałej współpracy możemy umówić się na rozliczenia co kilka dni.
 5 Twój kontener na odpady do 7 dni może stać bezpłatnie. Jeśli będziesz go potrzebować 1-2 dni dłużej, zwykle nie będzie z tym problemu. Jeśli i to będzie za mało, to za niewielką opłatą przedłużymy Ci termin dzierżawy.
 6 Kontenery na odpady to nasza specjalność. Zaufało nam już wiele osób.
Posiadamy bardzo dużo pojemników na odpady o różnych wielkościach.
Zawsze będziemy mieć dla Ciebie nowy pusty pojemnik. Zawsze będziemy w stanie wymienić Ci kontener na odpady w najkrótszym możliwym czasie.
eko logis kontenery na odpady Wrocław
Kontener typu KP7 (typu mulda) na odpady stałe.