Czym są kontenery na odpady?

 

Wyróżniamy podstawowe pojemności kontenerów na odpady:

3,5m3 —— 5,5m3 —— 7m3 —- 36m3

Popularna nazwa kontenerów na odpady to także „mulda”. Cechuje go zamknięta z 5 stron bryła, oraz otwarta przestrzeń od góry. Jego konstrukcja jest przeważnie wydłużona, a boki mają kształt trapezowy aby ułatwił załadunek. Na bokach posiada zaczepy, które służą do jego załadunku oraz rozładunku. W przeciwieństwie do śmierciarki, kontener zabierany przez samochód nie jest opróżniany na miejscu, a zabierany do miejsca zsypu i wymieniany na nowy.

Pojemniki typu „mulda” są powszechnie używane do przechowywania i składowania odpadów budowlanych i rozbiórkowych, a także innych rodzajów odpadów stałych. Nadają się także do przechowywania surowców wtórnych. Kontener na odpady zwykle wykonany jest wysoko wytrzymałej stali o grubości 4-6 mm, waży od 300 do 700 kg (mały i średni kontener), a masą jaką można zmieścić w kontenerze 7m3 wynosi nawet 8 ton. Kontenery na odpady to najbardziej praktyczne i najtańsze rozwiązanie, jeśli w grę wchodzi utylizacja większej ilości odpadów stałych. 

kontenery na odpady EKO-LOGIS
Typowy kontener na odpady typu mulda – KP7
ORIENTACYJNE WYMIARY KONTENERÓW NA ODPADY

 POJEMNOŚĆ KONTENERA  DŁUGOŚĆ SZEROKOŚĆ   WYSOKOŚĆ 
3,5 m3 240-260 cm 160-170 cm 90-100 cm ZAMÓW
5,5 m3 280-300 cm 160 – 175 cm 120-130 cm ZAMÓW
7 m3 290-320 cm 170-190 cm 140-155 cm ZAMÓW

Pojemniki na odpady

Kontenery na odpady nie mają ujednoliconego wymiaru, bowiem każdy producent stosuje własne rozwiązania w tej kwestii – mają tylko określone klasy pojemności. Generalnie szerokość kontenera nie powinna przekraczać 190 cm, a długość 330 cm, żeby mógł on swobodnie zmieścić się na aucie. Kontenery na odpady występują w bardzo różnych wariantach. Część z nich ma większą kubaturę (kontenery na folę, makulaturę), część zaś jest niska i płaska – kontenery na ciężkie odpady, takie jak gruz czy gruby złom.

eko logis kontenery na odpady
Boczny profil kontenera typu mulda. KP7.

Dlaczego KONTENERY NA ODPADY WARTO ZAMAWIAĆ u NAS?

 

1. Posiadamy wszelkie niezbędne zezwolenia, utylizujemy śmieci zgodnie z aktualnymi przepisami, wystawiamy karty przekazania odpadu. Wywóz odpadów realizujemy profesjonalnie, a śmieci trafiają na przeznaczone do tego składowiska.
2. Działamy terminowo, przy czym przeważnie kontener podstawiamy w tym samym dniu w którym został zamówiony. Biurokrację staramy się ograniczać do minimum, stąd do realizacji zlecenia podstawienia kontenera, wystarczy nam same zlecenie telefoniczne.
 3 Z racji skali naszej działalności zawsze będziemy gwarantować bardzo konkurencyjne ceny, jedne z najniższych na rynku 
 4 Proponujemy elastyczne formy płatności: najchętniej rozliczamy się gotówką, ale możesz zapłacić dopiero jak kontener będzie pełny i gotowy do odbioru, możemy wysłać Ci fakturę na maila, a Ty opłacisz ją on-line, my zabierzemy kontenera. Przy stałej współpracy możemy się rozliczać co kilka dni.
 5 Twój kontener na odpady, do 7 dni może stać bezpłatnie. Jeśli będziesz go potrzebować 1-2 dni dłużej zwykle nie będzie z tym problemu, a jeśli i to będzie za mało za niewielką opłatą przedłużymy Ci termin dzierżawy kontenera.
 6 Kontenery na odpady to nasza specjalność, zaufało nam setki klientów, posiadamy bardzo dużo pojemników na odpady o różnych wielkościach, zawsze będziemy mieć dla Ciebie nowy pusty pojemnik i zawsze będziemy w stanie wymienić Ci kontener na odpady w najkrótszym możliwym czasie.
eko logis kontenery na odpady Wrocław
Kontener typ KP7, typu mulda, na odpady stałe.