KONTENERY NA ŚMIECI – PODSTAWOWE INFORMACJE

Wyróżniamy podstawowe pojemności kontenerów na śmieci:

120L —— 240L —— 1100L —— 3,5m3 —— 5,5m3 —— 7m3 —– 36m3

Historia pojemników na śmieci sięga setek lat wstecz. Jednakże początki standaryzacji i mechanizacji tego procesu sięgają lat 1920. Praktycznie od czasu kiedy pojawiły się ciężarówki zaczęto je wykorzystywać do wywozu śmieci. Aby system działał sprawnie, wymyślono standardowe pojemniki na śmieci oraz odpowiadające im urządzenia na samochodach ciężarowych do ich odbioru i ładowania. Wprawdzie w latach ’20 poprzedniego wieku, z początku uważano otwartych ciężarówek do gromadzenia śmieci, jednak z powodu zapachu i zwiewania śmieci, bardzo szybko zastąpiono je zamkniętymi zabudowami w których gromadzono śmieci.

Prawdziwy przełom nastąpił w roku 1937, kiedy to George Demster wymyślił system, który po niewielkich modyfikacjach funkcjonuje do dzisiaj. Kontenery na śmieci są bowiem na kółkach, a w samochodzie odbierającym je znajduje się specjalne mocowanie, które podnosi pojemnik i wysypuje go do ciężarówki.  Drugą rewolucyjną zmianą było wynalezienie w 1938 kompaktora umieszczonego na ciężarówce, dzięki czemu samochody mogły zmieścić o wiele więcej śmieci niż wcześniej, bowiem zaczęły one być prasowane bezpośrednio na samochodzie wywożącym śmieci.

Więcej o historii wywozu śmieci można przeczytać na naszym blogu – pierwsze kontenery na śmieci 

ORIENTACYJNE WYMIARY KONTENERÓW NA ŚMIECI

POJEMNOŚĆ KONTENERA DŁUGOŚĆSZEROKOŚĆ  WYSOKOŚĆ 
120 L48 cm56 cm93 cm
240 L73 cm58 cm106 cm
1100 L111 cm137 cm147 cm
3,5 m3240-260 cm160-170 cm90-100 cmZAMÓW
5,5 m3280-300 cm160 – 175 cm120-130 cmZAMÓW
7 m3290-320 cm170-190 cm140-155 cmZAMÓW

Ponieważ firma EKO-LOGIS zajmuje się wywozem głównie odpadów budowlanych, przemysłowych i gabarytowych, oferujemy Państwu pojemniki o pojemności 3,5 m3 i większe. W praktyce jednak po wprowadzeniu nowej ustawy śmieciowej, za dostarczanie pojemników mniejszych (na odpady komunalne), odpowiedzialna na terenie Wrocławia jest spółka EKOSYSTEM, a każdy właściciel nieruchomości zobowiązany jest jedynie do wniesienia „opłaty śmieciowej” na rzecz ww. spółki, reszty już nie musimy załatwiać. Jeśli chcesz zobaczyć, która firma jest odpowiedzialna za odbiór śmieci w Twojej okolicy, informacje znajdziesz na tej stronie. 

Dlaczego KONTENERY NA ŚMIECI WARTO ZAMAWIAĆ u NAS?

1Śmieci które od Państwa odbieramy trafią na odpowiednie składowiska, posiadamy wszelkie niezbędne zezwolenia na wywóz śmieci. 
2Jeśli masz nieco więcej śmieci niż mieści się do standardowego pojemnika to zadzwoń do nas! Specjalizujemy się w odbiorze śmieci z budów i remontów, a także większych porządków i zmian wystroju (odpady gabarytowe), chętnie odbierzemy od Ciebie także odpady zielone w większych ilościach.
3Biorąc pod uwagę skale w jakiej działamy, zawsze będziemy należeć do firm najtańszych na rynku i najszybciej realizujących zlecenia od klientów.
4Firma EKO-LOGIS to w 100% polski kapitał. W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi zwraca uwagę na to, żeby wspierać lokalnych przedsiębiorców, a nie międzynarodowe koncerny. My także kiedy tylko możemy korzystamy z usług lokalnych dostawców i usługodawców. 
5Twój kontener na śmieci, do 7 dni może stać bezpłatnie. Jeśli będziesz go potrzebować 1-2 dni dłużej zwykle nie będzie z tym problemu, a jeśli i to będzie za mało za niewielką opłatą przedłużymy Ci termin dzierżawy kontenera.
6Kontenery na śmieci to po prostu nasza specjalność. Mamy ich setki, dlatego jesteśmy gotowi realizować nawet najbardziej skomplikowane zlecenia, najszybciej jak się da. Ale mimo jakości naszych usług, cały czas oferujemy najtańszy wywóz śmieci we Wrocławiu.