1. Wymiana sprzętu na nowszy

Obecnie producenci urządzeń elektrycznych dwoją się i troją, aby ich produkty były coraz bardziej energooszczędne. Nie można tego powiedzieć o starych urządzeniach. Leciwe pralki, lodówki i piekarniki pochłaniają potężne ilości kilowatów. Dobrym rozwiązaniem będzie zatem wymiana starych sprzętów na nowe urządzenia, przynajmniej o klasie energooszczędności A+.

2. Wyłączanie sprzętów z sieci

Nie jest to może najwygodniejsza metoda, ale jest skuteczna. Policzmy ile urządzeń mamy w domu i ile z nich jest na stałe podłączone do kontaktu:
• telewizor,
• tuner satelitarny,
• pralka,
• zmywarka,
• komputer,
• lampka nocna.

I wiele, wiele innych. Każde z urządzeń pobiera prąd, nawet kiedy jest w tak zwanym „stanie czuwania”. Nie jest to może dużo kilowatów, ale wystarczy pomnożyć pobieraną w ten sposób energię przez ilość urządzeń, liczbę godzin, dni i miesięcy. Aby ułatwić sobie zadanie, najpotrzebniejsze przedmioty warto podłączyć do jednej listwy i wyłączać ją na noc.

3. Rozsądne korzystanie z czajnika elektrycznego

Czajniki lubią pożerać energię, a my często z nich korzystamy. Podstawowym błędem jest włączanie pełnego czajnika za każdym razem kiedy chcemy zrobić jedną herbatę. Warto odpowiednio odmierzać ilość wody i zainwestować w czajnik o większej mocy, wtedy woda gotuje się szybciej.

4. Korzystanie z żarówek energooszczędnych

Nowoczesne lampy LED i żarówki energooszczędne może nie należą do tanich, ale skutecznie przełożą się na obniżenie rachunków za prąd. Inwestycja szybko się zwróci.

5. Walka z nawykami

Złe nawyki to nasz największy wróg… i wróg naszego portfela. Wystarczy policzyć ile razy w ciągu pieczenia otwieramy piekarnik, aby sprawdzić czy jedzenie jest gotowe, włączamy telewizor czy radio kiedy nie jest potrzebne, czy zostawiamy włączone światło i komputer. To wszystko kosztuje. Warto więc wyrobić w sobie nawyk rozsądnego oszczędzania.

A jeśli potrzebujesz takich usług jak: wywóz gruzu Wrocław – sprawdź zakładkę Oferta lub zadzwoń 514 006 006!